Iława dla Ukrainy

https://pomagam.pl/ilawa_dla_ukraina?fbclid=IwAR2B5_H-AMkU5O3txBXU1-Bnk_rT7O9yzxAfaJoB4MnNbnzfz0KpMX5GqBI

Iława dla Ukrainy

Czarny scenariusz na wschodzie Europy stał się faktem, nasi sąsiedzi na Ukrainie spotkali się agresją ze strony Federacji  Rosyjskiej. Atak na podstawowe wartości jak wolność i prawo do decydowania o własnym życiu w XXI wieku budzi ogromny sprzeciw nas wszystkich. Obywatelom Ukrainy przesyłamy wyrazy wsparcia i solidarności. Iława jest po stronie mieszkańców Ukrainy i dołoży wszelkich starań, aby wspierać ich w każdy możliwy sposób.

Co dziś możemy zrobić dla Ukrainy? Działać!

Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski i Stowarzyszenie „Przystań” w Iławie ogłaszają zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone zostaną na realizację bieżących potrzeb związanych z pobytem uchodźców z Ukrainy w Iławie. W naszym mieście na bieżąco organizowane są zbiórki  i wysyłane są transporty z najpotrzebniejszymi rzeczami dla uciekających z Ukrainy. Przyjmujemy także deklaracje od osób i firm z terenu miasta mogących zapewnić tymczasowe miejsca pobytu.  Teraz  uruchamiamy zbiórkę pieniędzy, dla tych którzy już do Iławy trafili, by zapewnić im najpotrzebniejsze rzeczy. Wszystkim przybyłym do Iławy pragniemy zagwarantować godne warunki, aby maksymalnie złagodzić negatywne skutki ogromnego stresu i strachu, których doświadczają nasi sąsiedzi.

Prosimy o wpłaty każdych kwot, w miarę możliwości. Środki, które do nas wpłyną zostaną wykorzystane na bieżące potrzeby  przybyłych do Iławy uchodźców.  Na bieżąco będziemy informować o tym, na co przeznaczymy zebrane pieniądze. Za każdą wpłatę dziękujemy z całego serca!

 

Wszystkie informacje dot. pomocy dla Ukrainy publikowane są także na oficjalnej stronie UM Iławy: www.miastoilawa.pl w zakładce SolidarnizUkrainą oraz profilach na FB: @miastoilawa @ilawainspiruje Prosimy śledzić na bieżąco i udostępniać w miarę możliwości.

administrator